Eğitim
Giriş Tarihi : 13-04-2021 18:36   Güncelleme : 13-04-2021 18:36

Bartın Üniversitesi: “TÜBİTAK Öğrenci Projelerinde Proje Yönetimi” eğitimi verildi

TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer görülen 27 öğrenci projesiyle 99 üniversite arasından ikinci olan Üniversitemizde “TÜBİTAK Öğrenci Projelerinde Proje Yönetimi” eğitim programı gerçekleştirildi

Bartın Üniversitesi: “TÜBİTAK Öğrenci Projelerinde Proje Yönetimi” eğitimi verildi

TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer görülen 27 öğrenci projesiyle 99 üniversite arasından ikinci olan Üniversitemizde “TÜBİTAK Öğrenci Projelerinde Proje Yönetimi” eğitim programı gerçekleştirildi.

TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destek Programı kapsamında proje sunan 99 üniversite arasında kabul edilen 27 projesiyle ikinci olan Üniversitemizde proje kültürünün yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Proje ve Teknoloji Ofisi (PTO) Genel Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “TÜBİTAK Öğrenci Projelerinde Proje Yönetimi” eğitimi yoğun ilgi gördü.

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Bekir Güler tarafından çevrimiçi olarak verilen eğitimde proje yazma ve yönetme sürecindeki tüm aşamalardan detaylı olarak bahsedildi. Güler, TÜBİTAK’ın üniversite öğrencilerine yönelik destek programları çerçevesinde düzenlemiş olduğu, “2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları” ve genel olarak yılda iki kez ilana çıkılan “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” hakkında da bilgiler verdi.

İyi proje örnekleri üzerinden bir değerlendirme yapan Güler, katılımcıların sorularını da cevaplandırdı.

Öğrencilerin tüm çalışmalarının merkezinde olduğunu ifade eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, gerçekleştirilen eğitimlerin öğrencilerin gelişimine önemli katkılar sağladığını söyledi.

Rektör Uzun, “Bartın Üniversitesi olarak öğrencilerimizin sürekli gelişiminin ve yetkinliklerinin artması için tüm bileşenlerimizle birlikte gayret gösteriyoruz. Geleceğimizi inşa edecek gençlerimizi mezun ederken donanımlı bireyler olarak meslek hayatlarına girmelerini önemsiyoruz. Bu noktada öğrencilerimizin gelişimini gerek ders ortamında gerek ise ders dışı eğitim programlarıyla destekliyoruz. Bu yaklaşımın sonucunda öğrencilerimiz daha mezun olmadan karşılaşabilecekleri her duruma hazır oluyorlar. Öğrencilerimiz projeler yazıyorlar, elektrikli araba, insansız hava aracı, roket ve model uydu üretiyorlar. Her geçen gün kendilerini geliştirerek başarılarıyla hepimizi gururlandırıyorlar. Bu düşüncelerle öğrencilerimizi geleceğe hazırlama noktasında gayret gösteren tüm akademik ve idari insan kaynağımıza teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin ülkemizin gelişimine katkı sunan bireyler olarak başarılarını arttırarak devamını diliyorum.” dedi.