Eğitim
Giriş Tarihi : 21-12-2021 22:58   Güncelleme : 21-12-2021 22:58

Bartın Üniversitesi “Siber Tehdit İstihbaratında Büyük Veri Analitiğinin Önemi”

“Siber Tehdit İstihbaratında Büyük Veri Analitiğinin Önemi”

Bartın Üniversitesi “Siber Tehdit İstihbaratında Büyük Veri Analitiğinin Önemi”

Üniversitemizde gerçekleştirilen seminere katılan SwordSec kurucusu ve CEO’su Seyfullah Kılıç, “Siber Tehdit İstihbaratında Büyük Veri Analitiğinin Önemi” konusunda bilgiler verdi.

Üniversitemiz Siber Güvenlik ve Akıllı Sistemler Kulübü (SİBERAS) tarafından “Siber Tehdit İstihbaratında Büyük Veri Analitiğinin Önemi” adlı seminer verildi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği seminerde SwordSec kurucusu ve CEO’su Seyfullah Kılıç tarafından “Büyük Veri Nedir”, “Siber Güvenlik ile İlişkisi”, “Siber Tehditleri Algılama”, “Büyük Veri Madenciliği ve Veri Sızıntıları” başlıklarında bilgiler aktarıldı. Büyük veri ve siber güvenliğin önemini ifade eden Kılıç, son zamanlarda büyük veri sızdıran şirketlerden ve verilerin nasıl elde edildiğiyle ilgili tespitlerinden bahsetti. Kılıç, ayrıca veri setlerini karşılaştırma olanağı olan sitelere, malware detection ürünlerine ve bu alanda veri madenciliğinin önemine değinerek örnek projeler hakkında bilgiler verdi.

Soru ve cevapların alındığı etkinlik, Kılıç’a katkıları dolayısıyla kulüp akademik danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Eyüp Burak Ceyhan tarafından teşekkür belgesinin takdim edilmesiyle son buldu.