Eğitim
Giriş Tarihi : 27-10-2021 06:32   Güncelleme : 27-10-2021 06:32

Bartın Üniversitesi Rektör Uzun, TRT Radyo-1’de “IV. Ar-Ge Proje Pazarı” ile ilgili bilgiler verdi

Rektör Uzun, TRT Radyo-1’de “IV. Ar-Ge Proje Pazarı” ile ilgili bilgiler verdi

Bartın Üniversitesi Rektör Uzun, TRT Radyo-1’de “IV. Ar-Ge Proje Pazarı” ile ilgili bilgiler verdi

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Türkiye’nin en çok dinlenen radyosu TRT Radyo-1’e konuk olarak bölgenin en önemli bilim organizasyonlarından “IV. Ar-Ge Proje Pazarı” hakkında bilgiler verdi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, TRT Radyo-1’in ‘Gündem’ programına konuk oldu. Türkiye’nin farklı illerinden yüzlerce projenin katılımıyla gerçekleştirilen IV. Ar-Ge Proje Pazarı hakkında soruları cevaplayan Rektör Uzun, gerçekleştirilen etkinlikte 14 ana tema ve 107 farklı kategoride proje fikirlerinin yarıştığını ifade etti.

Rektör Uzun, yoğun bir katılımın olduğu etkinlikle ilgili duyduğu mutluluğu dile getirerek “Türkiye’nin milli teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturulmasını hedeflediğimiz proje pazarında, sunulan fikirler bizleri heyecanlandırıyor. Kararlı adımlarla tüm bileşenlerimizle üzerinde durduğumuz ihtisaslaşma alanımız doğrultusunda geleceğimize değer katmaya devam edeceğiz” dedi.

“Teknoloji Üreten Bir Türkiye” hedefiyle geleceğe değer katan çalışmalar yaptıklarının altını çizen Rektör Uzun, “Stratejik önemi, yüksek katma değeri ya da küresel rekabet koşulları gereğince milli ve özgün olanı üretmeyi hedeflerken, bu süreçte farkındalığı da artırmayı önemli bir görev olarak görüyoruz. İşte bu nedenle IV. Ar-Ge Proje Pazarı etkinliğiyle ülkemizin farklı illerinden ‘Benim de bir fikrim var’ diyenlerle aynı çatı altında buluşuyor olmanın gururunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Üniversitemizdeki eğitim-öğretim süreçleri, öğrenci odaklı çalışmalar, proje tabanlı öğrenme, barınma imkânları gibi konularda da bilgi veren Rektör Uzun, Bartın hakkında güvenli ve huzurlu şehir vurgusu yaptı.