Eğitim
Giriş Tarihi : 11-08-2021 20:23   Güncelleme : 11-08-2021 20:23

Bartın Üniversitesi: nin genç sporcuları hedef büyüttü

Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri, milli sporcular Emre Kural ve Bartu Akdemir, Rektör Prof

Bartın Üniversitesi: nin genç sporcuları hedef büyüttü

Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri, milli sporcular Emre Kural ve Bartu Akdemir, Rektör Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaret ettiler.

Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri, Milli Sporcu Emre Kural ve Deaflimpik (İşitme Engelli) Milli Sporcu Bartu Akdemir, katıldıkları müsabakalar ve hedefleriyle ilgili Rektör Uzun’a bilgi verdi. 

Türkiye’de elde ettikleri başarıların dışında Dünya, Avrupa ve Balkan dereceleriyle ülkemizi en iyi şekilde temsil eden milli sporcular hedeflerinin başarılarını katlayarak arttırmak olduklarını söyledi.

Amasra Endüstri Spor Güreş Kulübü Başkanı Mehmet Bensiz ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü Antrenörü ve Milli Takım Antrenörü Gökhan Dumlu’nun da yer aldığı ziyarette, yeni derecelerle birlikte başarıların sürdürülebilir kılınması yönünde görüş alışverişinde bulunuldu.

Genç sporcuları ve antrenörlerini gayretleri dolaysıyla tebrik eden Rektör Uzun, “Bartın Üniversitesi olarak 24 farklı branşta 171 milli sporcumuzu geleceğe en iyi şekilde hazırlıyoruz. Merkezi yerleştirme ile yeni öğrencilerimizi alacağımız bu yılda Türk sporunun marka değerine katkılar sunacak bir eğitim-öğretim stratejisi uyguluyoruz. Akademik ve idari insan kaynağımızla durmadan çalışıyor ve nitelikli bireyler yetiştirmek için gayret gösteriyoruz. Bu düşüncelerle elde ettiği başarılardan dolayı öğrencilerimizi ve antrenörlerini kutluyorum. Genç sporcularımızın kariyerlerine birçok yeni başarıyı sığdıracaklarına yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.