Eğitim
Giriş Tarihi : 27-01-2022 01:54   Güncelleme : 27-01-2022 01:54

Bartın Üniversitesi mezunu Hasan Engin, Türkiye Şampiyonu oldu

Üniversitemiz mezunu Hasan Engin, Türkiye Şampiyonu oldu

Bartın Üniversitesi mezunu Hasan Engin, Türkiye Şampiyonu oldu

Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi mezunu, milli sporcu Hasan Engin, Türkiye Kick Boks Turnuvasında birincilik kürsüsüne çıkarak Dünya Kupasında ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.

Kick boksta yılın ilk yurt içi organizasyonu olan Türkiye Kick Boks Turnuvası, Ordu’nun Altınordu ilçesindeki Durugöl Recep Kara Spor Salonunda gerçekleştirildi. 76 ilden 4 bin 300 sporcunun katıldığı turnuvada, Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi mezunu, milli sporcu Hasan Engin, 2 maç nakavt ve 2 maç üstün puan ile rakiplerini geçerek altın madalyaya uzandı. Birincilik kürsüsüne çıkan Engin, mayıs ayında İstanbul’da düzenlenecek Dünya Kupasında ülkemizi temsil etmeye de hak kazandı.

Birincilik kürsüsüne çıkan başarılı sporcuyu tebrik eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Bartın Üniversitesi olarak her alanda sürdürülebilir bir gelişme göstermeye devam ediyoruz. Akademik ve idari insan kaynağımız, öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için büyük gayret gösteriyor. Hedefimiz alanında yetkin nitelikli mezunlar yetiştirerek ülkemizin gelişimine katkılar sunmak. Bu doğrultuda Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi mezunlarından Hasan Engin’i aldığı başarıdan dolayı kutluyorum. Hasan Engin’in öğrenciliği döneminde elde ettiği başarılara yenilerini eklemesi ve ülkemizi temsilen turnuvalarda yer alacak olması bizim için övünç kaynağı olmuştur” ifadelerini kullandı.