Gündem
Giriş Tarihi : 19-03-2021 12:34   Güncelleme : 19-03-2021 12:34

BARTIN BELEDİYESİ: FIRINCIOĞLU, DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VE BERATI TÖRENİNE KATILDI

Bartın Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Bartın Valiliği’nde düzenlenen Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni’ne katıldı

BARTIN BELEDİYESİ: FIRINCIOĞLU, DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VE BERATI TÖRENİNE KATILDI

Bartın Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Bartın Valiliği’nde düzenlenen Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni’ne katıldı. Törende Hakkari Davuş Tepe üs bölgesinde yıldırım düşmesi sonucu 28 Kasım 2019 tarihinde şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Furkan Yılmaz’ın ailesine Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi. Devlet Övünç Madalyasının Türkiye Cumhuriyeti Devlet Şeref Madalyası’ndan sonra verilen en yüksek dereceli ikinci sivil madalya olduğuna dikkate çeken Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e vatan ve millet uğruna hayatlarını kaybetmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diledi.

“Allah Hepsinden Razı Olsun”

Akın; “Belediye Başkan Vekilim Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu Hakkari Doğanlı Köyü mevki Davuş üs bölgesine yıldırım düşmesi sonu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Furkan Yılmaz’ın ailesine verilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih törenine katıldı. Şehidimizin ailesine verilen bu madalya ve berat elbette ailemizin fedakârlığınızın karşılığı olamaz. Zaten bir insanın canını ortaya koyarak yürüttüğü bir mücadeleye dünyevi olarak paha biçilmesi mümkün değildir. Bu topraklar üzerinde yüzyıllardır hür bir şekilde yaşıyorsak, bunun sebebi şehitlerimizin kahramanlığıdır. Eğer bayrağımız 780 bin kilometrekare üzerinde özgürce dalgalanıyorsa, bu ülkenin insanı onuruyla, şerefiyle hayatını sürdürüyorsa, şüphesiz bunda en büyük pay şehit ve gazilerimizindir. Ne yaparsak yapalım, göğüslerini vatanları için, milletleri için, bayrakları için, ezanları içip siper etmiş evlatlarımıza olan minnet borcumuzu tam manasıyla ödeyemeyiz. Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edilen Şehidimizin değerli ailesine şükranlarımı sunuyorum. Aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle, hürmetle yad ediyor, Allah hepsinden razı olsun diyorum. Gazilerimize, mücadeleleri, fedakârlıkları, kahramanlıkları sebebiyle teşekkürlerimi iletiyorum. Rabbim birliğimizi, şu beraberliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin. Rabbim her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bu güzel ülkeyi korusun. Rabbim vatanımızı her türlü saldırıdan, her türlü ihanetten muhafaza eylesin” dedi.